השוואת מכונת קפה אספרסו: סאקו מול דלונגי סופר אוטומטיות

4909 צפיות

מבט היסטורי: חברת סאקו וחברת דלונגי

סאקו נוסדה ב-1981 והמשיכה לייצר את מכונת הקפה האוטומטית הראשונה שלה לשימוש ביתי ב-1985. ב-1999 רכשה סאקו את Gaggia, מותג איטלקי ותיק ומוכר. 10 שנים מאוחר יותר, ב-2009, סאקו הסכימה להצעת רכש של חברת פיליפס ההולנדית וכעת סאקו ופיליפס הינם אותה החברה, ולכן מכונות אספרסו של פיליפס ושל סאקו הן בעצם אותה מכונת קפה מאותו בית. מכונות הקפה של סאקו מיוצרות ברומניה.

דלונגי נכנסה לעולם מכונות הקפה הביתיות קצת יותר מאוחר, ב-1990, ומאז מבלה את כמעט שלושת העשורים הבאים בהמצאת טכנולוגיות חדשות ושיפור מכונות הקפה. מכונות הקפה של דלונגי עדיין מיוצרות באיטליה.

הדומה: מכונת קפה אספרסו של סאקו מול דלונגי

למכונות הקפה של דלונגי וסאקו יש הרבה קווי דימיון. כמו מרבית המכונות האוטומטיות, ל-2 המותגים יש מיכל פולים עם מטחנה בעלת סכינים קרמיות, לשניהם יש אפשרות להוספת כפית של קפה טחון, הם נעזרים באייקונים זהים ע לגבי המכונה, המידות שלהם זהות, בשניהם ממלאים את מיכל פולי הקפה בפולים, את מיכל המים במים, לוחצים על כפתור ויוצא לנו משקה מדהים במינימום מאמץ.

נכון, קווי הדימיון האלו יכולים להיראות לנו קטנים ולא משמעותיים, אך כאשר יש לכם ניסיון עם אחד המותגים, זה אומר מבחינתכם שיהיה לכם מעבר חלק למותג השני. וזה פרט חשוב. בנוסף, משום שקווי הדימיון כה רבים, בסופו של דבר אנחנו נמדוד את המותגים ב-3 פרמטרים חשובים: איכות הקפה, קלות שימוש וערך.

מכונת קפה אספרסו אוטומטיות של דלונגי: יתרונות

דלונגי מציגים מגוון של מכונות קפה אוטומטיות. חלקם מגיעים עם מקציף חלב ידני, חלקם עם מקציף חלב אוטומטי וחלקם עם שניהם (אמנם פונקציה זו הופכת לנדירה יותר עם הזמן). בקרב מכונות הקפה שאנחנו מחזיקים (לדוגמה: Magnifica S ECAM 22.110 SBAUTENTICA ETAM 29.660.SB ועוד מגוון מכונות בקטגוריית הדלונגי), שמנו לב למספר הבדלים שנראו לנו חשובים וקריטיים וגורמים למכונות הקפה של דלונגי באמת להתבלט.

יתרונות

טמפרטורת הקפה – כבר בכוס הראשונה שיוצאת מהמכונה, אפשר לשים לב לטמפרטורת המשקה. מכירים שמרגישים את הטמפרטורה בקצה הלשון? זה משום שהמשקה חם (!), בשונה הרבה מהמכונות האחרות בשוק, שהאספרסו בהם יוצא קצת פחות חם. עכשיו, אם אתם מצרכני הקפה המידיים (שותים מיידית לאחר ההכנה) אז לכם זה יהיה פחות חשוב. אך אם אתם מצרכני הקפה שיושבים עם העיתון או עם חברים, או שותים משקאות מבוססי חלב כמו אמריקנו והפוך, אז אתם תחושו בהבדלים.

חוזק משקה האספרסו – אחרי טמפרטורת המשקה, הדבר הראשון שאני והקולגות שלי שמנו לב אליו הוא חוזק האספרסו שנחלט על ידי המכונה של דלונגי. בדר"כ בעבודה אני מעלה למקסימום את עוצמת החליטה לכוס האפסרסו שלי. בפעם הראשונה שעשיתי את זה עם מכונת הקפה אספרסו של דלונגי, זה כמעט העיף אותי לחלל! לא רק שהמכונות של דלונגי מציעות טווח רחב יותר של בחירת עוצמה לכוס האפסרסו, הם מייצרים בסה"כ קפה חזק יותר.

משקה כפול – לא כמו במכונות האספרסו של סאקו Saeco, שנעזרות בשתי מחזורים של טחינה וחליטה כדי לייצר משקאות כפולים, לדלונגי יש פורטפילטר כפול מובנה שמאפשר למכונה לטחון ולחלוט משקה כפול במחזור אחד, פונקציה שהופכת את הכנת המשקאות הכפולים למהירה יותר.

מכונות אספרסו אוטומטיות של סאקו Saeco: יתרונות

גם מכונות הקפה האוטומטיות של סאקו Saeco באות במגוון דגמים עם מגוון אפשרויות שונות. לסאקו יש גם צד מבלבל, היות שחלק מהמכונות שלהם נמכרות תחת המותג Philips, שהיא בעצם חברת האם של סאקו Saeco, אך הן אותן מכונות, עם אותם מאפיינים.

אמינות – סאקו היא מחלוצי מכונות האספרסו האוטומטיות לבית. הן גם היו נפוצות מאוד ופורצות דרך טכנולוגית הרבה לפני שדלונגי הציעה את המכונה הראשונה שלה. דבר זה מקנה לסאקו את יתרון האמינות, היות ובסה"כ השוק מרוצה ממכונות הקפה שלהם, ומצביע הרגליים (או בעצם בארנק).

מחיר – לסאקו יש מספר מכונות בגדר Entry level, כאלה שיודעות לעשות קפה טעים, אך בפחות כסף.

היכרות – ברגע שעובדים עם מכונת קפה אחת של סאקו, יודעים לעבוד עם כולן. אז אם יש לכם סאקו Saeco בבית ואתם חושבים לרכוש מכונת אספרסו למשרד, אתם יכולים להיות רגועים שהמעבר יהיה חלק. כך גם בין דגמים ביתיים. ובכלל, מאוד קל לעבוד עם מכונות הקפה של סאקו Saeco, כך שגם העובדים שלכם יודו לכם.

תודה שקראתם עד הסוף! אם מצאתם את המאמר מועיל, נשמח מאוד אם תשתפו אותו עם חבריכם ברשתות החברתיות 🙂

רוצים לדבר עם יועץ קפה? צרו איתנו קשר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Open chat