מכונות אספרסו

מכונות אספרסו הן מכונות שבסיסן וכל מהותן הן הכנת משקה האספרסו. משום שהאספרסו הוא בסיס לעוד מספר משקאות (קפוצ'ינו, מוקה לאטה, אמריקנו ועוד) אז נוספו למכונות פונקציות נוספות שיודעות לעזור או להכין את המשקאות הנוספים

עם התקדמות השנים, מכונות אספרסו התחלקו למספר קטגוריות שכוללות מכונות ידניות, חצי ידניות, סופר אוטומטיות, מכונות קפסולות עם מקציף, מכונות קפסולות בלי מקציף, מכונות מנוף. כאשר כל מכונה מספקת צורך אחר, וקהל יעד אחר. חלק מהמכונות מוגדרות כביתיות, חלק כעסקיות שאשר עסקיות מתחלק גם לסוגי עסקים שונים, כמו משרדים קטנים, בינוניים, תאגידים ועולם המזון והמשקאות שמתחלק בעצמו לבתי קפה, מסעדות, חנויות נוחות ועוד

.
.
.

מכונות אספרסו ביתיות

עד לפני מספר שנים שלטו בארץ הקפה השחור והנס קפה. אספרסו זה היה משקה ששתו בבתי קפה בצהרי היום, או במסעדה אחרי הארוחה. ואז הגיעו להם מכונות הקפסולות והראו לאנשים שהם יכולים לקבל את המשקה הטעים הזה גם בבית שלהם.

כל מי ששתה אי פעם ממכונת אספרסו ביתית, יכול להבין על מה אני מדבר. ברגע שמוצאים את הקפה הנכון, המכונה המתאימה וצורת ההכנה הנכונה לכם, זה מרגיש שיש לכם בית קפה בבית.

מכונות אספרסו קספולות

בתחילת הדרך חברה אחת שלטה בשוק הקפסולות בעזרת פטנט, אך מיד שפג תוקף הפטנט, יצאו הרבה חברות מתחרות לשיווק קפסולות תואמות או מכונות קפסולות אחרות לחלוטין. השינוי הזה יצר מצב שבו פתאום ראינו מכונות קפה במבצע, חלקן מומלצות וחלקן פחות, כמעט בכל פינה של האינטרנט והחנויות הפיזיות.

בתחילת הדרך מכונות הקפה קפסולות המומלצות היו של החברות הגדולות, וכמעט כולן הגיעו ללא מקציף ולכן מי שלקח אותם היה צריך להיות כזה שאוהב את האספרסו שלו קצר או כפול, אך לאט לאט ראינו איך מתחילים לשווק מכונות עם מקציף, ואף אוטומטיות לגמרי. מכונות הקפה הפכו ממכונות במבצע, למכונות בחינם תמורת רכשית קפסולות מהחברה ועוד.

מכונות אספרסו סופר אוטומטיות

אחרי תקופה של מספר שנים התחילו להגיע לארת מכונות הקפה האוטומטיות (Bean to Cup). הייחוד שלהן היה בעובדה שאין בהן צורך בשימוש בקפסולות. המכונות יודעות לטחון את הפולים בעת הכנת המשקה, ובעצם יודעות לשחרראת הלקוח מהכבלים של הקפסולות, ולהוזיל את המחיר בצורה משמעותית לבית שאוהב לשתות קפה. רוב המכונות גם יודעות לאפשר לכם לשלוט בהכנת הקפה מבחינת עובי טחינת הפולים, טמפרטורת המים, אורך המשקה ועוד.

אם אתם רוצים לדעת את ההבדלים במחיר בין מכונות אספרסו קפסולות למכונת אספרסו אוטומטית לאורך זמן, היכנסו למחשבון עלויות קפסולות/קפה ותגלו בתוך 30 שניות את התשובה.

.
.
.
.
.
.
.
מבצע

מכונות אספרסו למשרד

והזוכה בקטגוריית הציוד שחובה לכל מטבח משרדי הוא…..מכונת האספרסו למשרד!“

מדהים עד כמה המטבחון הקטן במשרד התפתח. בעבר הוא היה מורכב בעיקר מקומקום, נס קפה, סוכר (מלוכלך, מלא גושים של קפה בפנים) וקפה שחור. לאחר מכן התחילו להיכנס להם מוצרים מתקדמים יותר כמו טוסטר משולשים, מיקרוגל וכמובן איך לא, מכונת האספרסו.

קשה להגדיר מהי מכונת האספרסו המומלצת למשרד ללא פרטים נוספים על המשרד, אבל ננסה לחלק את זה בהגדרה כללית כדי לאפשר לכם להבין את הכיוון שלכם עוד לפני שאתם מדברים עם יועץ הקפה (לחצו כאן ליצירת קשר), ובכך תגיעו כבר יותר מוכנים. למען ההגינות, חשוב לי להבהיר כי כל חברה בסופו של יום מתנהגת אחרת, אחת תבחר לרכוש את המכונה, אחת להשכיר אותה ואחת להציב מכונה ללא עלות אך עם התחייבות. בואו נדבר על זה.

הצבת מכונת אספרסו במשרד: כך נחליט איזה מכונה מתאימה לנו

אם כבר התחלתם לדבר עם חברות קפה, אם בטח מוצפים בהצעות שונות, מחירים שונים, מכונות שונות ועוד הרבה פרמטרים מעייפים. בפסקאות הבאו אנחנו נדבר בעיקר על סוג המכונה, ואת ההסבר הכולל נסביר במאמר נפרד על צורת השירות שמתאימה לנו.

למה חשוב לנו איזה מכונה לשים במשרד? פשוט משום שמכונות אספרסו יודעותלהחזיק עומסמסוים, ויש להם פונקציות שונות שאותן נרצה או לא נרצה במשרד, וזה תלוי אופי העובדים, כמו הכוסות הנשתות ועוד פרמטרים.

אז פרמטר ראשון חשוב הוא כמות כוסות הקפה הנשתים ביום. רגע רגעלפני שאתם נבהלים ומתחבטים באיך לחשב, תנו לי לעזור לכם. אנחנו נחשב זאת בעזרת מספר כללי אצבע. ראשית, הישראלי הממוצע שותה בין 3 ל-3.5 כוסות קפה ביום. ההנחה היא שהוא שותה 2 מהם במשרד. לכן אנו נתחיל את החישוב מ2 כוסות קפה לנפש. נכפיל זאת במספר הנפשות במשרד ששותות קפה ונקבל את מספר כוסות הקפה הנשתים ביום (2 * מספר שותי הקפה = מספר כוסות קפה ליום). לחישוב הזה נוסיף נתון שנוטים להתעלם ממנו והוא הערכה של כוסות קפה פר אורח ומספר האורחים (מספר כוסות קפה ממוצע לאורח * מספר שותי האורחים בחודש = מספר כוסות קפה לאורחים בחודש).

(2 * מספר שותי הקפה) + (כוסות קפה ממוצע לאורח * האורחים ביום) = כמות כוסות הקפה ליום

לזה נוסיף גם את כמות הקפה הנצרך. איך אנחנו יודעים כמה קפה נצרך? ובכן, כוס אספרסו נעה בין 7 גרם לקצר, ל-14 גרם לארוך. ניקח ממוצע של 10 גרם לכוס. כעת נכפיל את מספר כוסות הקפה מהחישוב הקודם, ב10 גרם, ונחלק ב1000 כדי להגיע לקילו.

קיבלנו עתה את כמות הקפה (בקילו) שאנחנו צריכים בחודש. וכעת אם הנתון הזה נוכל להתאים מכונת אספרסו מקצועית למשרד. ישנם מספר מכונות קפה מומלצות, ולא מעט מהן נמצאות במבצע בדרכ, כך שלאחר שיחה עם יועץ קפה תוכלו להבין על איזה סוג שירות אתם מדברים.