מכונת קפה למשרד: קפסולות או מכונת קפה טחון אוטומטית

1149 צפיות

בבואנו לקבל את ההחלטה על מכונת הקפה למשרד, עומדות בפנינו מספר די רב של אופציות. אך לפני שאנו נספר על מקצת מהאפשרויות, בוא נדבר קצת על הסיבות להצבת מכונת קפה במשרד. 

בהרבה מהמשרדים כבר לא תראו את הפינה המלוכלכת והמבולגנת של הקפה השחור עם הנס והסוכר המוכתם בגושים של קפה שחדר באמצעות עובדים נחמדים שדאגו לערבב את כוס הקפה טרם הכנסת הכפית למיכל הסוכר. וזאת משום שרוב המשרדים בארץ היום מתהדקים במכונת קפה אספרסו שמכינה להם בלחיצת כפתור מספר משקות מסוג אספרסו קצר, ארוך, קפוצי'ינו, מוקה לאטה ואמריקנו. כן כן, שמות מפוצצים שאנו מכירים בעיקר מבתי הקפה, אך לא רק.

ישראל ידועה בתרבות שתיית הקפה שלה, שמגיעה ל3 כוסות בממוצע לאדם ביום. כאשר את רוב היום אנו מבלים במקום העבודה שלנו, אפשר להסיק מזה שעובדים ששותים את רוב כוסות הקפה שלהם ביממה במקום העבודה, יהיו מרוצים יותר אם יוכלו לשתות קפה ברמה של מסעדה. ועובד מרוצה זה טוב לנו כבעלי עסק.

אז מכונת קפה קפסולות או מכונה אוטומטית?

ההבדל הגדול ביותר בין מכונות הקפה הוא כמובן עניין הקפסולות והפולים. במכונת קפה טחון, אנו רוכשים פולי קפה קלויים ולא טחונים, כאשר מכונת הקפה טוחנת את המידה הרצויה בהכנת כל כוס. במכונת קפה קפסולות, אנו רוכשים קפסולות קפה.

מכונת קפה קפסולות

יתרונות

היתרון הגדול של מכונת קפה קפסולות הוא בניקיון וביכולת שלנו למדוד את כמות הכוסות שנצרכו. הניקיון הוא מפני שאין לנו צורך שהעובד יעבוד בהכנת הקפה מלבד הזנת קפסולת הקפה למקום הייעודי שלה במכונת הקפה, ולחיצה על כפתור הכנת הקפה. וניתן למדוד בקלות את כמות כוסות הקפה הנצרכת משום שקפסולה = כוס קפה, ולכן מספר קספולות שנצרכו = למספר כוסות שנצרכו. ודבר זה מאפשר לנו לנהל תקציב בצורה מסודרת ולדעת לווסת את צריכת הקפה.

חסרונות

אחד החסרונות הבולטים של מכונת קפה קפסולות הוא עניין התאמת הקפסולות למכונה. כל חברה מייצרת את המכונה שלה בהתאמה לקפסולות הקפה שלה. כך שקפסולות של נספרסו מתאימות למכונת קפה של נספרסו, קפסולות של לוואצה מתאימות למכונת קפה של לוואצה וכך הלאה. כך שאם כן נרצה לרכוש מכונת קפה למשרד, עדיף יהיה לעשות זאת מחברה מוכרת יותר, כמו נספרסו למשל, כדי שיהיה לנו כמה שיותר תחליפים לקפסולות המקוריות שהן בדר"כ יקרות יותר.

חסרון נוסף הוא בעלות הכנת כוס קפה. ממוצע עלות הכנת כוס קפה במכונת קפה אוטומטית תנוע בין 50 אגורות ל1 שקל. בקפסולה המחירים מתחילים בדר"כ ב1 שקל ויכולים להסתיים ב2.5 שקלים. כמובן שתחליפי הקפסולות למכונות המוכרות מוזילות את העלויות, בעוד המקוריות עולות יותר

מכונת קפה אוטומטית טוחנת

יתרונות

למכונה אוטומטית מספר יתרונות. הראשון הוא ברכישת פולי קפה, ולא קפסולות. היתרון בזה הוא בכך שניתן לבחור כל סוג קפה שנבחר, מכל מקור, ובכל עלות. כל עוד מדובר בפולי קפה קלויים, המכונה תטחן ותחלוט אותם לכדי כוס קפה. בדר"כ גם נפח העבודה שלהם (תלוי מכונה כמובן), הוא גבוה יותר ויכול לייצר יותר כוסות קפה ביום. 

גודל המכונה (שבהמשך יהווה חסרון) מהווה גם יתרון משום שגודל המכונה מאפשר הכנסת יותר פולי קפה במיכל הפולים, ומיכל מים גדול יותר, דבר שמאפשר הכנת יותר כוסות קפה עם מעט התעסקות במכונה. מה גם, שבמכונות מסוימות ניתן לחבר את הזנת המים לברז ואז לנטרל לחלוטין את הצורך במיכל מים

חסרונות

גודל. לרוב מכונות הקפה האוטומטיות גדולות יותר. הזכרתי זאת לפני כן בהקשר חיובי, של יתרון. אך חלק מהחברות יראו זאת כחסרון, במיוחד כאלו חברות שיש להם מטבחון קטן יחסית, או מעט מקום על השיש למכונת קפה. בנוסף, משך הכנת כוס הקפה מעט ארוך יותר, משום שיש את פעולת הטחינה בנוסף לחליטה עצמה. 

לסיכום

מכונת קפה למשרד יש להתאים בהתאמה למספר פרמטרים ובינהם; תקציב, כמות כוסות קפה נצרכות ביום וצורך. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Open chat