מקציפי חלב

דברו עם יועץ קפה

קטגורית מוצרים

מאמרים נוספים

מקציף חלב

מקציפי חלב מקפיצים את חוויית הקפה. הם מתאימים לשימוש בכל הכנה, כולל קפה נס “רגיל” ולא פעם מגיעים כהשלמה למכונת הקפה אם זו מגיעה ללא מקציף קיטור או שהוא חלש מדי. היום קל לשדרג את הקפה עם חלב במרקם מושלם.

מכונה מקציפת חלב מגיעה כיחידה נפרדת ממכונת הקפה ותפקידה הוא אחד ויחיד, ליצור קצף עמיד ואיכותי. רוב המכונות יוכלו לתת תוצאות מפתיעות לגודלן, גם כשמדובר בחלב פרה וגם במגוון תחליפי חלב כולל משקאות סויה, שקדים ואחרים שממלאים את מדפי הסופרים.

איך פועלים מקציפי חלב

הקצפת חלב היא הכנסה של אוויר חם לתוכו לצורך יצירת מרקם “קצפי”. במכונות המחובר להן אמצעי קיטור איכותי, הצינור מפעיל לחץ גבוה של אוויר חם. במקציפי חלב מתבצעת פעולה של ערבוב מהיר של החלב, כשהסחרור גורם לכניסת אוויר וכל זאת תחת חום גבוה.

מכונות ההקצפה יכולות להגיע בצורות שונות מעט, אך רובן עושות עבודה דומה מבחינה טכנולוגית. התוצאה יכולה להיות שונה בין המקציפים השונים וזאת בשל עוצמת הסיבוב ואופן חימום החלב. חלק מהמכונות יוכלו לבצע את ההקצפה גם בלי לחמם את החלב. 

ידני או אוטומטי – בחירת מקציפי חלב

מבט מהיר על מגוון מקציפי החלב מראה חלוקה גסה בין המקציף הידני לבין האוטומטי. המקציף הידני מיועד לחלב קר, עובד על סוללות ופועל במהירות. המכשיר הקטן עשוי להטעות בעוצמתו וכשמדובר במקציף איכותי, התוצאה בהתאם. עם זאת, יש להיות פעילים, להחזיק את המכשיר וניתן כל פעם להקציף כמות מדודה של חלב. 

לעומת המקציף הידני, מקציף חלב אוטומטי כמעט ולא דורש פעולה אקטיבית (למעט מילוי הכלי, הפעלתו וניקיון בסיום). כלי ההקצפה עושה את כל העבודה ובהתאם לדגמים השונים כך תכולת השימוש (שיכולה להגיע גם עד חמש כוסות בהקצפה אחת). המרקם נפלא וזמן ההקצפה קצר יחסית.

מבחינת העלויות, המקציף הידני הוא הזול מבין האפשרויות. הוא גם מכשיר קטן וקל לאחסון שיכול לשדרג את חווית הקפה בקלות. מבחינת עוצמה, קלות שימוש ותוצאה, אין כל ספק כי המכשיר החשמלי נותן את התמורה הראויה והוא המכשיר האולטימטיבי לאוהבי הקפה.

שיקולים נוספים בבחירת המקציף המתאים

בבחירת מקציף עבור החלב כדאי לבחון האם אתם מחפשים מכשיר שיתאים לכוס קפה אחת או למספר כוסות קפה. יש לבחון את נוחות ההכנה והניקיון של המכשיר ולוודא כי בחרתם במקציף איכותי עם אחריות. אם אתם מתלבטים, אין שום בעיה, הצוות שלנו כאן כדי למצוא יחד אתכם את המכונה המתאימה עבורכם.

 

דברו עם יועץ קפה