4 סיבות שקפה זה בריא לך

1480 צפיות

שאלו כל שתיין קפה והם יגידו לכם: לקפה יש יתרונות בולטים. מעבר לריח המדהים והבוסט של הבוקר, ישנם ראיות מצטברות לכך שקפה גם יכול להועיל לכם בריאותית.

אז איך בדיוק קפה יכול להשפיע עליכם לטובה?

#1 מעודד את מצב הרוח שלכם

יש סיבה מאחורי השינוי במצב הרוח שקפה עוזר לכם לייצר, מזעפנות לחיוך. זה נהיה יותר ויותר ברור שקפה מעודד את ייצור הדופמין במוח. מחקר אחד מצא שנשים ששתו 4 או יותר כוסות קפה כל יום נטו פחות לדכאונות ב-20%. מחקר אחר מצא שלשתייני קפה יש פחות סבירות להתאבדות ב-50% מיתר האוכלוסיה.

#2 עוזר לדחות סוכרת

אנשים ששותים הרבה קפה נמצאים בסיכון נמוך יותר לקבל סוכרת סוג 2 מאשר אנשים ששותים פחות קפה, או בכלל לא, לפי מספר מחקרים שנעשו בתחום. לפי בית הספר הרפואה של הרווארד, הדחייה מתרחשת משום שישנם מספר מרכיבים בקפה שמורידים את רמת הסוכר בדם. זה עדיין לא ברור אילו מרכיבים בדיוק אחראים להורדת רמת הסוכר בדם, היות ונראה שבקפה חסר קפאין האפקט יכול להיות משמעותי יותר. מספר חוקרים סבורים שאלו נוגדי החמצון, ושלפעולת בישול הקפה יש חלק משמעותי בכך.

#3 קפה מגן על הלב שלך

2 או יותר כוסות קפה ביום יכולים לספק הגנה מפני בעיית לב, לפי מחקר מאוניברסיטת הרווארד. חוקרים מצאו שלאנשים ששתו 4 כוסות קפה ביום, היה סיכוי של 11% פחות ללקות בבעיה לבבית. מחקרים אחרים מצאו ששתיית כמויות גדולות יותר של קפה, כמו גם תה ירוק, יכולים להפחית את הסיכוי ללקות בשבץ או במחלה קרדיולוגית. מעניין שהדבר נוטה להיות נכון יותר לנשים מלגברים.

#4 עוזר לחולי פרקינסון

מחקרים מראים שהקפאין הנמצא בקפה יכולים לעזור לחולי הפרקינסון עם הרעידות הבלתי נשלטות. מחקרים אחרים מצאו שצריכת קפה קשורות בהורדת הסיכון לחלות במחלת הפרקינסון. מנגד, בית הספר לרפואה של הרווארד סמוך שהמדובר לגברים בלבד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *